formula_2022
motogp_2022
035cf333a17e6f229a52286965037f21.jpg
acd86b67d42692d98d95307108cecd13.jpg
4da112685edb4dc5ea4211686d512676
formula_2022
motogp_2022
035cf333a17e6f229a52286965037f21.jpg
acd86b67d42692d98d95307108cecd13.jpg
4da112685edb4dc5ea4211686d512676

MOTO GP

MOTO GP

FORMULA 1

FORMULA ONE

ΠΑΡΟΧΕΣ

Video spot

Who's Online

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 114 επισκέπτες και κανένα μέλος

Ο Καιρός στις Σέρρες

Monday, 04 Ιούλιος 2022

Europa League: Τελευταία «ζαριά» για Αστέρα και ΠΑΟΚ

Νοε 26, 2015
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Η φάση των ομίλων στο Γιουρόπα Λιγκ εισέρχεται αύριο στην τελευταία «στροφή» πριν την ευθεία για τον τελικό τερματισμό, με τις δύο ελληνικές ομάδες που μετέχουν στη διοργάνωση να χρειάζονται μόνο νίκη για να διατηρήσουν ελπίδες πρόκρισης.
Πρώτος θα παίξει ο Αστέρας Τρίπολης, που θα φιλοξενηθεί στην πρωτεύουσα της Τσεχίας από την Σπάρτα Πράγας (20:00) σε μια δύσκολη αλλά όχι και αδύνατη να στεφθεί με επιτυχία αποστολή.
Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη διεκδικεί τη δεύτερη θέση από το συγκρότημα του Ζντένεκ Σκάσνι, που είχε αποσπάσει ισοπαλία 1-1 στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας.
Ο Αστέρας βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην τρίτη θέση του 11ου ομίλου με 4 βαθμούς, δύο λιγότερους από τους Τσέχους οι οποίοι «βολεύονται» και με ισοπαλία, αλλά είναι πολύ καλή ομάδα και μπροστά στο κοινό τους θα παίξουν για τη νίκη.
Δύο ώρες αργότερα (22:05) ο ΠΑΟΚ θα προσπαθήσει να κατακτήσει το πρώτο τρίποντο, απέναντι στην Γκαμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν. Με τρεις ισοπαλίες και μία ήττα ο «Δικέφαλος» θα επιζητήσει τη νίκη για να πλησιάσει τη δεύτερη Κράσνονταρ στον ένα βαθμό, εφόσον βεβαίως οι Ρώσοι ηττηθούν στην έδρα τους από την Ντόρτμουντ.
Το έργο της μακεδονικής ομάδας είναι πάντως πολύ δύσκολο, αφού ακόμη και σε αυτό το σενάριο θα είναι τρίτος και θα χρειάζεται αποτέλεσμα απέναντι στην Μπορούσια, την τελευταία αγωνιστική.
Η αποψινή βραδιά περιλαμβάνει κι άλλα σημαντικά παιχνίδια, όπως είναι οι αγώνες Ρούμπιν Καζάν-Σιόν, Μπριζ-Νάπολι, Βασιλεία-Φιορεντίνα και Μονακό-Άντερλεχτ.
Tο πρόγραμμα:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μόλντε-Φενέρμπαχτσε
Σέλτικ-Άγιαξ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Λίβερπουλ-Μπορντό
Ρούμπιν Καζάν-Σιόν
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ-Γκαμπάλα
Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέγκια Βαρσοβίας-Μίντιλαντ
Μπριζ-Νάπολι
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιένης
Ντιναμό Μινσκ-Βικτόρια Πλζεν
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπράγκα-Σλόβαν Λίμπερετς
Μαρσέιγ-Γκρόνινγκεν
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Λάτσιο-Ντνίπρο
Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Λοκομοτίβ Μόσχας-Σπόρτινγκ Λισσαβόνας
Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου
9ος ΟΜΙΛΟΣ
Βασιλεία-Φιορεντίνα
Μπελενένσες-Λεχ Πόζναν
10ος ΟΜΙΛΟΣ
Μονακό-Άντερλεχτ
Καραμπάχ-Τότεναμ
11ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάλκε-ΑΠΟΕΛ
Σπάρτα Πράγας-Αστέρας Τρίπολης
12ος ΟΜΙΛΟΣ
Άλκμααρ-Παρτιζάν Βελιγραδίου
Άουγκσμπουργκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο